16دی

۲۱

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون (قسمت اول)

 نویسنده کاربلد

 2 سال پیش

 

1,723 

بازدید

 بدون نظر

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

کاربران ماهانه ی واتساپ تا الان باید حدودا دو میلیارد نفر باشند. در کنار پیام رسانی، استیکر ها و گیف ها این برنامه شامل بازی و قابلیت های مخفی می باشد. واتساپ برای آیفون نیازمند کمی جستجوی بیشتر درون برنامه است و برخلاف نسخه ی اندرویدی آن که دسترسی به گزینه ها و تنظیمات آن بسیار آسان است.

 

آیا می دانستید که واتساپ برای آیفون شامل حرکاتی است که با آن ها می توانید به سرعت بین گزینه ها و قابلیت های آن جا به جا شوید؟ وقتی تکنیک این حرکات را یاد گرفتید کل تجربه ی استفاده از واتساپ برای شما دگرگون خواهد شد. بیاید با هم به ۱۳ ترفند استفاده از واتساپِ آیفون مانند یک حرفه ای نگاهی بیندازیم.

نسخه ی آیفون واتساپ را از این لینک دانلود نمایید.

 

۱- پین چت (Pin Chat)

بعد از مدتی استفاده از واتساپ صفحه ی اصلی برنامه پر از چت های مختلف می شود و پیدا کردن مکالمه های مهم زمان بسیاری از شما می گیرد چون برای هر بار باز کردن آن چت باید بین همه ی چت ها بگردید. اما این برنامه قابلیت پین کردن را ارائه داده است که با آن می توانید یک مکالمه را به بالای چت های خود بچسبانید.

روی هر چت انگشت خود را به راست بِکِشید تا گزینه ی “چسباندن (پین)” را مشاهده نمایید. روی آن کلیک کنید و مکالمه ی شما بالای همه ی چت ها قرار خواهد گرفت.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

۲- خواندن و نخواندن مکالمه ها

گذاشتن علامتِ “خوانده شده یا دیده شده” برای یک چت بسیار آسان است، یا می توانید آن چت را باز نمایید یا آن را به چپ بِکِشید و گزینه ی “Read” را انتخاب کنید. این ترفند وقتی به درد می خورد که بخواهید یک چت را به عنوان ‘خوانده نشده’ علامت گذاری نمایید. مراحل قبل را تکرار و آن را “Unread” کنید.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

۳- همه ی پیام ها را “خوانده شده” علامت گذاری کنید!

همه ی ما بعضی اوقات روزهای پر کاری داریم که وقت نمی کنیم پیام های واتساپ را چک کنیم بنابراین دیدن همه ی پیام ها از مکالمات فردی گرفته تا پیام های گروهی به طور روزانه کاری عادی تلقی می شود.

برای این کار می توانید روی “Edit” کلیک و چت های مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس روی گزینه ی “Read All”  که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید تا مکالمه های انتخاب شده را ‘خوانده شده’ قرار دهد.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

۴- رسید پیام  ها

در IOS به راحتی می توانید رسید پیام های خوانده شده را ببینید. هر پیامی که می خواهید را به سمت چپ بِکِشید تا در صفحه ی باز شده ی زیر اطلاعات مهم (زمان رسیدن پیام و زمان خوانده شدن آن) را مشاهده نمایید.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

۵- آرشیو کردن چت

به جای حذف کردن یک مکالمه، می توانید آن را در صفحه اصلی WhatsApp مخفی نمایید. برای این کار روی هر مکالمه انگشت خود را به چپ بِکِشید و روی گزینه ی “Archive” کلیک نمایید.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

در اندروید لیست آرشیو در انتهای لیست چت های شما قرار می گیرد اما IOS دسترسی به لیست آرشیو را فقط با انجام یک حرکت آسان تر کرده است. به پایین لیست خود بیاید تا گزینه ی “Archived Chats” را در زیر باکس جستجو پیدا نمایید.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

۶- بی صدا کردن چت

بی صدا کردن چت ها یک قابلیت خارق العاده است مخصوصا برای فردی مثل من. برخی از دوستانم مرتباً برای من اسپم (معمولا پیام های بی محتوا یا تبلیغاتی که در تعداد بالا فرستاده می شود) می فرستند. با قابلیت بی صدا کردن می توانم از پرت شدن حواسم حین کار کردن خودداری کنم.

دو روش برای بیصدا کردن وجود دارد. یا می توانید روی نام مخاطب خود کلیک و دکمه ی “Mute” را بزنید. یا انگشت خود را به چپ می کِشید و روی دکمه ی “More” و سپس “Mute” کلیک نمایید.

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون

 

برترین ترفند های واتساپ برای آیفون