16دی

۲۵

انتقال شماره های آیفون به اندروید

انتقال شماره های آیفون به اندروید ؛ چهار روش کاربردی و ساده

توسط

 صبا سعادت‌جو

 -

۸ مهر ۱۳۹۹

در این مقاله روش انتقال شماره های آیفون به اندروید را به شما آموزش می‌دهیم. در این مقاله چهار روش را با هم مرور می‌کنیم که می‌توانید به راحتی شماره‌های گوشی آیفون خود را به یک گوشی اندرویدی انتقال دهید.

با گیکیطور همراه باشید.

آموزش انتقال شماره های آیفون به اندروید با چهار روش ساده

تصمیم گرفتید از آیفون به یکی از گوشی‌های اندرویدی مهاجرت کنید؟ یکی از اولین کارهایی که باید بکنید این است که شماره‌ها و لیست مخاطبان خود را به گوشی جدید انتقال دهید. راه‌های مختلفی برای انتقال شماره های آیفون به اندروید وجود دارد. در این مقاله چهار روش را انتخاب کردیم که ساده‌تر هستند و می‌توانید سریع و راحت شماره‌های دفترچه تلفن خود را از گوشی قدیمی آیفون به گوشی جدید اندروید انتقال دهید.

انتقال شماره های آیفون به اندروید به وسیله اکانت گوگل

اگر از قبل یک دستگاه اندرویدی داشته باشید و آن را راه‌اندازی کرده باشید، به احتمال زیاد اکانت گوگل خود را با گوشی جدید لینک کردید. می‌توانید از اکانت گوگل برای همگام‌سازی تمام شماره‌های دفترچه تلفن خود استفاده کنید. این راه یکی از ساده‌ترین راه‌های انتقال شماره های آیفون به اندروید است.

در اصل، باید اکانت گوگل خود را به آیفون اضافه کنید و شماره مخاطبان را با اکانت گوگل همگام‌سازی کنید، سپس گوگل این مخاطبان را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل می‌کند و انتقال شماره های آیفون به اندروید کامل می‌شود. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. روی آیفون، مسیر Settings > Passwords & Accounts (در iOS 13 و جدیدتر) یا Settings > Mail > Accounts را طی کنید (در iOS 14) و روی گزینه Add Account ضربه بزنید.

۲. روی صفحه‌ای که باز می‌شود گزینه Google را انتخاب کنید.

۳. در قسمت اطلاعات، ایمیل و رمز عبور اکانت گوگلی را که روی گوشی اندروید با آن کار می‌کنید، وارد کنید و اگر اطلاعاتی که وارد کردید، درست باشد، اکانت گوگل به آیفون اضافه می‌شود.

۴. وقتی اکانت گوگل اضافه شد، روی آن ضربه بزنید.

۵. تنظیمات Contacts برای همگام‌سازی را فعال کنید. این کار باعث می‌شود مخاطبان شما با اکانت گوگل همگام‌سازی شود.

انتقال شماره های آیفون به اندروید - ۱

۶. چند دقیقه صبر کنید تا انتقال شماره آیفون به اندروید تمام شود.

۷. روی دیوایس اندرویدی خود، مسیر Settings > Accounts > [your Google account] > Account sync را بروید و مطمئن شوید گزینه Contacts فعال است.

انتقال شماره های آیفون به اندروید - ۲

۸. برنامه Contacts را روی دیوایس اندرویدی خود باز کنید و اگر مراحل را درست انجام داده باشید، می‌توانید لیست مخاطبان خود را ببینید.

استخراج شماره از iCloud و انتقال آن‌ها به اندروید

اگر شماره‌های آیفون را به iCloud انتقال دادید، تمام مخاطبین شما روی سرویس ابر ذخیره می‌شوند. برای انتقال شماره های آیفون به اندروید، می‌توانید لیست مخاطبان را مثل یک فایل از iCloud استخراج کنید و آن‌ها را به اکانت گوگل خود انتقال دهید. این کار باعث می‌شود شماره‌ها به دیوایس اندرویدی شما منتقل شوند.

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

۱. اگر هنوز شماره‌های خود را با iCloud همگام‌سازی نکردید، مسیر Settings > [your name] > iCloud را بروید و گزینه Contacts را فعال کنید.

۲. روی کامپیوتر از مرورگر استفاده کنید و وبسایت  iCloud websiteرا باز کنید. وارد حساب کاربری آیکلود خود شوید.

۳. روی گزینه Contacts کلیک کنید.

۴. در صفحه‌ای که باز می‌شود، روی آیکون پایین گوشه سمت چپ کلیک کنید و با انتخاب Select All تمام شماره‌ها را انتخاب کنید.

۵. دوباره روی آیکون کلیک کنید و گزینه Export vCard را انتخاب کنید و قابل vCard را روی کامپیوتر ذخیره کنید.

انتقال شماره های آیفون به اندروید - ۳

۶. در مرورگر یک برگه جدید باز کنید و وبسایت Google Contacts را باز کنید و وارد حساب کاربری گوگل شوید.

۷. گزینه Import را در نوار ابزار سمت چپ انتخاب کنید.

۸. روی Select file کلیک کنید و فایل vCard را که قبلا دانلود کردید انتخاب کنید و گزینه Import را بزنید.

انتقال شماره های آیفون به اندروید - ۴

۹. وقتی کار انتقال شماره های آیفون به اندروید تمام شد، کمی صبر کنید تا همگام‌سازی شماره‌ها روی گوشی اندرویدی هم تمام شود.

۱۰. برنامه Contacts را روی گوشی اندروید باز کنید و ببینید شماره‌های آیفون منتقل شده‌اند یا نه.

شماره‌ها را از طریق ایمیل از آیفون به اندروید منتقل کنید

اگر فقط چند شماره مهم هستند که می‌خواهید آن‌ها را به گوشی اندرویدی انتقال دهید، بهتر است این کار را با ایمیل انجام دهید.

سیستم عامل iOS به شما این امکان را می‌دهد تا هر شماره را از طریق ایمیل با دیگران به اشتراک بگذارید. می‌توانید از این ویژگی برای انتقال شماره های آیفون به اندروید و از طریق ایمیل استفاده کنید. روی هر شماره‌ای که می‌خواهید ضربه بزنید و آن را به ایمیل گوگل خود بفرستید.

مراحل زیر را دنبال کنید.

۱. برنامه Contacts روی آیفون را باز کنید.

۲. روی شماره‌ای که می‌خواهید آن را منتقل کنید، ضربه بزنید.

۳. گزینه Share Contact را انتخاب کنید.

۴. ایمیلی را که می‌خواهید شماره را از طریق آن بفرستید انتخاب کنید.

انتقال شماره های آیفون به اندروید - ۵

۵. صفحه جدیدی برای ارسال ایمیل باز می‌شود که شماره مورد نظرتان به آن ضمیمه شده است. آدرس ایمیل را وارد کنید و دکمه ارسال را بزنید.

۶. ایمیل دریافت شده را روی گوشی اندرویدی خود باز کنید و فایل ضمیمه شده را باز کنید. باید فایل دریافتی را به برنامه Contacts اضافه کنید.

استفاده از برنامه‌های شخص ثالث برای انتقال شماره های آیفون به اندروید

برنامه رایگانی به نام My Contacts Backup در اپ استور وجود دارد که در انتقال شماره های آیفون به اندروید به شما کمک می‌کند. می‌توانید از این برنامه استفاده کنید تا مخاطبان گوشی اندروید را به یک فایل تبدیل کنید و آن را به ایمیل خود ارسال کنید و در گوشی اندرویدی آن را دریافت کنید.

این روش شبیه روش انتقال شماره های آیفون به اندروید از طریق ایمیل است، اما در این روش محدودیتی برای ارسال مخاطبان ندارید.

۱. برنامه My Contacts Backup را روی آیفون نصب کنید و به آن دسترسی دفترچه تلفن را بدهید.

۲. اگر نمی‌خواهید تمام قسمت‌های شماره‌های مخاطبین را منتقل کنید، روی آیکون تنظیمات ضربه بزنید و Configure را انتخاب کنید و قسمت‌های مورد نظر را مشخص کنید.

۳. روی گزینه Backup ضربه بزنید و صبر کنید بک‌آپ‌گیری از شماره‌ها تکمیل شود.

انتقال شماره های آیفون به اندروید - ۶

۴. وقتی بک‌آپ گرفتن کامل شد، گزینه Email را انتخاب کنید.

۵. ایمیلی را که روی گوشی اندرویدی خود ثبت کردید انتخاب کنید و فایل را به آن بفرستید. بعد هم مثل روش‌های قبل شماره را در گوشی اندرویدی خود Import کنید.